Amikor meghozzuk a döntést, hogy egy négylábúval osszuk meg otthonunkat, először általában az eb fajtáját választjuk ki, és megkeressük a számunkra legszimpatikusabb tenyésztőt, vagy elmegyünk egy állatmenhelyre, ahol a sok szomorú kutyaszempár közül beleszeretünk valamelyikbe. Bármelyik változat szerint alakul a történet, kis idő múlva már a mi padlószőnyegünkön szaladgál a választott kutyus, akinek érkezéséig még nagyon sok dolgunk van, és egy felelős gazdi felkészül ezekre a tennivalókra.
Kell neki kutyafekhely, kutyatál, és mindenféle kutyajáték, de az első és legfontosabb egy hám és egy póráz, amivel hazahozhatjuk az ebet. A hámhoz (vagy nyakörvhöz) hasznos lehet egy gravírozott kutyabiléta, amin a kutya neve mellett a telefonszámunk is szerepel.
Igen ám, de adtunk már nevet őkutyaságának?! Mert bizony az az első, hiszen ahogy a kis szőrcsomót a legelőször a kabátunkba bújtatjuk, és babusgatni kezdjük, attól fogva a nevelése is megkezdődött, vagyis a legelső, amit meg kell tanítani neki, az a behívás, vagyis hogy hallgasson a nevére.
A jó névválasztás titka, hogy a kívánt név könnyen kimondható legyen, ezért a legjobb, ha két rövid magánhangzót tartalmaz. A leggyakoribb kutyanevek két szótagból állnak, ilyenek a klasszikus Buksi, Bogyó, Jamie, Rocky, stb. Ezzel ellentétben a hosszabb nevek nem tűnnek jó választásnak. Gondoljunk csak egy forgalmas úttest felé kutyára: ugye ilyen helyzetben nem kívánunk bajlódni nyelvtörőkkel, vagy egy rosszul választott, hosszú kutyanévvel?!
Bármilyen nevet is adunk kedvencünknek, nincs az a gazdi, aki ne becézgetné őt más neveken, mint a választott, eredeti nevén. Természetesen fontos, hogy egyetlen igazi, saját neve legyen a kutyának, nem szabad őt egyebekkel összezavarni, de tegye fel a kezét, aki még sose becézte őt sehogyan!
Te minek szoktad becézni a kutyád? Írd meg egy alábbi hozzászólásodban.
Engem rendszeresen szólítanak így: Nokedli, Csokoládé, Klárikám, Bubu.
Roxy,Rox,Mucus,Dönci(ha kicsit husosabb)xd de általában roxy :)